Menu
Sepetim

Nuka İngiliz Nanesi Yağı 5 Ml

Nuka İngiliz Nanesi Yağı 5 Ml
Nuka İngiliz Nanesi Yağı 5 Ml
38,00TL
22,90TL
Vergiler Hariç: 22,90TL
  • Stok Durumu: Stokta Var
  • Model: nuka1

Mevcut Seçenekler:

Özellikleri :
Tazelik, ferahlık, canlılık verici, konsantre edici.

Ruhsal ve Duygusal Etki : Tazeleyici ve aydınlatıcıdır.

Vücutsal Etki : Kas kasılmaları, gaz söktürücü, kabızlığa, bakterilere ve virüslere karşıdır. İltihap önleyici, kan temizleyici, hücre yenileyici, kandolaşımı arttırıcı, ısıtıcı ve aynı zamanda ateş düşürücü, terleticidir.

Uyumlu Yağlar : Kayeput, greyfurt, lavanta, kuşdili.

Kullanım Önerileri :
Hazım kolaylaştırıcı ve soğuk algınlığına etkili bir yağdır. Mide bulantılarında çok kullanılır. Ağız bakımı, tırnak bakımı, vücut bakım ve spor masajlarında. Yağ lambaları, hava temizleyicilerde. Rahat bir yolculuk için, seyahat esnasında bir damla ense ve şakaklara sürünüz. 6 yaş altı çocuklar için şartlı müsadelidir, gerçek dozaj saptanmalıdır. Soğuk algınlığı esnasında banyolarda kullanmayınız, daha fazla üşütür. Notlar : İngiliz nanesi klasik Homeoapatide "Antidot=Panzehir" olarak kullanılır. Dünyada 200’den fazla nane çeşidi bulunmaktadır. Yurdumuzda gerçek nanenin yanı sıra, yabani olarak yetişen ve yetiştirilen cinslerine Su Nanesi, Tüylü Nane, Yarpuz, Nene, Kıvırcık Nane, Rumi Nane, Kedi Nanesi, Taş Nanesi, Kır Nanesi vs. gibi isimler verilmektedir. Genelde nane uçucu yağı “Mentha Piperita”dan yapılmaktadır. Halk arasında nane; Çay, şeker, ciklet ve diş macunudur, temizlik, tazelik ve sıhhattir. Nanenin hazmettirici özelliği, eskiden beri eski Yunanlılar, Mısırlılar ve Romalılar tarafından bilinerek kullanılmıştır. Yaklaşık 100 Kg bitkinin destile usulü ile 1 kg yağ elde edilir.

Kaynak: Nu-ka Defne Essencıa

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi
efsanepazar.com dijital ortamında sizlerin kullanımına sunduğumuz benzeri tüm çevrimiçi ya da çevrimdışı platform kullanımınız veya ziyaretiniz sırasında sizlerin deneyimini geliştirmek için çerezler, pikseller, vb. birtakım teknolojilerden faydalanmaktayız.